Zespół Szkół CKR

im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu

Resized 20170806 152228      Co robi młodzież podczas wakacji? Większość z nas odpowie, że wypoczywa. Jednak uczniowie klas IV-tych,   pod bacznym okiem opiekunów, nie próżnowali! Mając w perspektywie wspaniałą zabawę studniówkową, zdecydowali, że na sierpniowym festynie folklorystycznym z cyklu „Z życia dawnej wsi - wyzwoliny kośnika” w Kujawsko- Dobrzyńskim Parku Etnograficznym w Kłóbce, zaprezentują umiejętności kulinarne. Młodzież przygotowała pierogi, naleśniki, tradycyjny kujawski żurek, chleb ze smalcem i ogórkiem kiszonym, a na deser zaproponowała wyśmienite gofry i domowe ciasta. Nawet najbardziej wybredni klienci docenili kunszt przyszłych maturzystów. Zebrane pieniądze pomogą zorganizować z pewnością niezapomniany bal na sto dni przed maturą. Już dziś zapraszamy na kolejną odsłonę wspaniałych spotkań w skansenie we wrześniu. A zatem do zobaczenia w Kłóbce!

Czytaj więcej...

P1590961    W niedzielę 20 sierpnia 2017 r. uczestniczyliśmy w imprezie pt. „Kujawsko-Pomorskie Miodowe Lato, XXXIV Wojewódzki Dzień Pszczelarza", która odbyła się w ODR Minikowo Oddział w Zarzeczewie. Miała ona bogaty program, w którym m.in. była msza św., wręczanie odznaczeń, prelekcje o tematyce pszczelarskiej, konkursy, warsztaty, degustacje oraz występy zespołów regionalnych. Uczestniczył w niej Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel. Jej celem było promowanie miodu i produktów pszczelarskich oraz uświadomienie uczestnikom ogromnej roli owadów zapylających w przyrodzie, ich znaczenia w produkcji żywności, a także popularyzacja spożywania miodu i produktów pasiecznych z zastosowaniem ich w codziennej diecie.

Czytaj więcej...

      P1590888Pomimo tego, że trwają wakacje, to w naszej szkole ciągle coś się dzieje. Niedawno zakończyły się egzaminy zawodowe, a już po ich zakończeniu mogły wejść do szkoły ekipy remontowo-budowlane. Czas wakacyjny corocznie jest wykorzystywany na prowadzenie inwestycji i remontów, szczególnie w starym obiekcie, położonym przy ulicy Kazimierza Wielkiego 9. W tym roku zaplanowane są 3 poważne zadania: remont korytarza na I piętrze w zakresie tych samych robót, które wykonano na parterze w roku 2015, wykonanie termomodernizacji budynku warsztatowego położonego przy ulicy Konopnickiej 64 oraz kontynuacja budowy sali sportowej z zapleczem gastronomicznym.

Czytaj więcej...

P1590689      W dniu 15 lipca 2017 r. w Redczu Krukowym odbyła się już IX Biesiada dla Przyjaciół. Wśród bogatego programu tej imprezy znalazło się również wręczenie nagród Złotego Kruka. Jest to nagroda przyznawana przez Muzeum Techniki Rolniczej i Gospodarstwa Wiejskiego, Kujawskie Muzeum Oręża, Nauki i Techniki, Fundację im. Janusza Borkowskiego „Godne życie na Kujawach” i Kujawsko-Pomorskie Stowarzyszenie Kulturalne. Kapituła nagrody przyznaje ją „w dowód uznania dla zasług i pracy włożonej w kultywowanie, krzewienie i ochronę dziedzictwa kulturalnego i historycznego Kujaw i Ojczyzny”. Miło nam poinformować, że to zacne grono doceniło działalność naszego dyrektora na tym polu przyznając mu w tym roku tak zaszczytne wyróżnienie.

Czytaj więcej...

20170622 140432      W dniach od 19 do 30 czerwca br. roku grupa 20 uczniów Technikum kształcącego w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa, odbyło staż zawodowy w Ośrodku DEULA Nienburg w Niemczech. Projekt pt. „Kształcenie zawodowe uczniów Technikum w Kowalu szansą na zwiększenie zatrudnienia wśród absolwentów szkół rolniczych”, finansowany był ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”.

Czytaj więcej...